Vizyon

Vizyon


VİZYONUMUZ

Yarınlara değer katmak için, çağın gereği olarak eğitimdeki alışkanlıkları ve standartları değiştirerek kaliteli eğitim içeriğiyle;

♦ Ahlaklı,

♦ Mutlu,

♦ Başarılı,

♦ Sorumluluk sahibi,

♦ Kendine güvenen,

♦ Çözüm odaklı,

♦ Girişken,

♦ Donanımlı,

♦ Yurtsever,

♦ Üretken,

♦ Dinamik bir nesil yetiştirmek ve geleceğe yön veren bir eğitim kurumu olmaktır.

 

Özel İzmir Şehir Koleji Ortaokulu, akademik anlamda başarılı ve donanımlı gençler yetiştirmenin yanında kültürel değerleri benimseyen, özgüvenli, sosyal hayatta ön plana çıkan, topluma örnek olabilecek bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okul, sunduğu imkanlar sayesinde öğrencilerini spor ve sanat dallarında geliştirmeye, yükseltmeye çalışmaktadır. Basketboldan okçuluğa kadar geniş spor alanlarında hizmet verdiği gibi çeşitli sanat aktivitelerinde de adından sıkça bahsettirmektedir. Kulüpler ve etkinlikler ile öğrencilerine sosyal anlamda olanaklar sağlayan kurum, öğrencilerini topluma yön veren liderler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.  Teknolojik gelişmelerin öneminin farkında olan Özel İzmir Şehir Koleji Ortaokulu, robotik ve kodlama gibi kulüplere eğitim hayatları içerisinde yer vermektedir. Akademik kadrosu ve rehberlik hizmetinin destekleri ile öğrencilerin kendilerini keşfetmesi, yeteneklerini tanıması kolaylaştırılmaktadır. Okul sunduğu başarılı dil eğitimi sayesinde öğrencilerinin dil öğrenimi hakkındaki sorunlarını eğitim hayatları boyunca ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Bu imkânları ile öğrencilerini dünya vatandaşı olmaya hazırlamaktadır. Özel İzmir Şehir Koleji Ortaokulu karakterlerin şekillenmeye başladığı bu dönemlerde öğrencilerine köklü değerler inşa etmek için çaba sarfetmektedir. Bulundurduğu geniş, yeşilliklerle dolu bahçesi ile kampüs ortamını andıran okul, ferah bir ortamı öğrencilerinin hizmetine sunmaktadır. Kütüphane, basketbol ve futbol sahaları, sanat atölyeleri sayesinde rahat bir eğitim çevresini öğrencileriyle buluşturmaktadır. Okul ayrıca, hijyenik yemekhane ortamında öğrencilerine sıcak yemekler sunmaktadır. Özel İzmir Şehir Koleji Ortaokulu, yüksek başarı oranı ile kendini kanıtlamakla beraber analitik düşünebilen, özgüvenli, mutlu, hoşgörülü, empati sahibi, dünyaya entegre olabilen genç bir nesil yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

315

Başarılarımız

552

Mezun Sayımız

400

Okul Kapasitesi

379

Öğrenci Sayımız

Diğer Kurumsal Sayfalar

Bizimle İletişime Geçin

İzmir Şehir Koleji olarak misyonumuz; Türk Milletinin milli, ahlaki ve kültürel değerlerinin korunmasına önem veren, ülkesini ve dünyayı tanıyan, evrensel düşünebilen, sorumluluk bilinci gelişmiş, insanlığa değer katan, yenilikçi fikirler üretebilen, analitik düşünebilen, üst düzey bilgi ve becerilere sahip, mutlu ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirmektir.


Buca İlköğretim