Buca Özel Okul

Buca Özel Okul

Buca Özel Okul
Çağdaş eğitim yalnızca akademik başarıdan ibaret değildir. Bu nedenle günümüzde eğitim kurumlarına düşen görev oldukça yüksektir. Bu doğrultuca İzmir Şehir Koleji, öğrencilerine hem akademik hem sosyal hem de psikolojik anlamda eğitim veren bir kurumdur. Peki okulumuz bu eğitim öğretim faaliyetlerini nasıl gerçekleştirmektedir? Gelin, tüm detaylarıyla Buca özel okullar arasında yer alan İzmir Şehir Koleji hakkında merak edilenlere göz atalım.
 
Özel İzmir Şehir Kolejinin İmkânları Neler?
İzmir Şehir Koleji, öğrencilerine çok çeşitli imkânlar sunarak onların sadece akademik başarılarına değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel gelişimlerine de katkı sağlamaktadır. Okulumuz, modern ve teknolojik donanımlı sınıfları, kütüphanesi, kampüs alanı, laboratuvarları ve atölyeleri ile öğrencilere en iyi eğitimi sunmayı hedeflemektedir. Ayrıca okulumuz, öğrencilerin spor, sanat ve kültürel etkinliklere katılmalarını teşvik eden birçok kulüp ve etkinlik de sunmaktadır. Bu imkanlar sayesinde öğrenciler, sadece derslerinde değil aynı zamanda diğer aktivitelerde de kendilerini geliştirme fırsatı bulurlar. Kısaca İzmir Şehir Koleji’nin sunduğu imkânlar, öğrencilerimizin bütünsel gelişimlerini desteklemeye yöneliktir.
 
İzmir Şehir Koleji Ortamı
Buca özel okul, akademik birimleri ve geniş kampüsüyle öğrencilerine potansiyellerini gerçekleştirebilecekleri bir ortam sunmaktadır. Bu doğrultuda;
 
• İzmir Şehir Koleji’nde; anaokulu, ilkokul ve ortaokul seviyesinde eğitim verilmektedir. Okul öncesi dönemden 8. sınıfa kadar kurumlarımızda hizmet sunulmaktadır.
• Yenilikçi rehberlik servisimiz, alanında uzman psikolojik danışmanlar tarafından sürekli olarak faaliyet içerisindedir. Bu sayede öğrencilerin hem bilişsel hem de duygusal gelişimleri desteklenmektedir.
• İzmir Şehir Koleji içerisinde yer alan; atölyeler, revir, yemekhane, kantin ve kampüs alanı, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamaktadır.
• Yalnızca akademik değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel faaliyetler sayesinde öğrencilerimizin kendilerini ifade ve fark edebilme yetenekleri üzerinde durulmaktadır.
 
İzmir Şehir Koleji olarak bizler, tüm bileşenlerimizle beraber eğitimi çağdaşlaştırma yolunda durmaksızın faaliyet göstermekteyiz.
 
İzmir Şehir Koleji Ayrıcalıkları Neler?
Okulumuz, öğrencilerimize bireysel öğrenme fırsatı sunmaktadır. İzmir Şehir Koleji’nin nitelikli öğretmen kadrosu, öğrencilerin farklı öğrenme stillerine uygun olarak eğitim vermektedir. Ayrıca, öğrencilerimize birçok etkinlik ve kulüp seçeneği sunarak, ilgi alanları doğrultusunda kendilerini geliştirme fırsatı veriyoruz. 
 
İzmir Şehir Koleji, modern eğitim tekniklerine ve modern donanımlara sahiptir. Öğrencilerimize interaktif ders materyalleri, online kaynaklar ve modern atölyeler sunarak öğrencilerimizin maksimum verimle eğitim almalarını sağlıyoruz.
 
Buca özel okul seçenekleri arasında yer alan İzmir Şehir Koleji, öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimleri için de birçok imkan sunmaktadır. Öğrencilerimiz, okul içindeki spor ve sanat etkinliklerine katılarak kendilerini geliştirme fırsatı bulurlar. Ayrıca, öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak içinde bulunduğu topluma katkıda bulunma fırsatı elde ederler.
 
İzmir Buca’da bir özel okul olarak, öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için birçok kaynak sunuyoruz. Okulumuzda öğrenciler; resim, müzik, satranç ve zeka oyunları gibi alanlarda uğraşılar gerçekleştirmekte ve böylece kendilerine yeni ilgi alanları oluşturmaktadır. 
 
Tüm bu sebeplerden dolayı İzmir Şehir Koleji, öğrencilerin bireysel öğrenme, teknolojik donanım, sosyal ve kültürel gelişim, kariyer planlama ve liseye hazırlık konularında en iyi eğitimi alabilecekleri bir okuldur. 
 
Eğer okulumuz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, bizimle iletişime geçerek kampüsümüzü ve sınıflarımızı ziyaret edebilirsiniz.
 
Buca Özel Okul Kayıt Olanakları
İzmir Şehir Koleji, okul öncesi seviyeden 8. sınıfa kadar öğrencilere eğitim vermektedir. Bu nedenle öğrencilerimize tüm kademelerde, kademelerine uygun bir şekilde fırsatlar yaratmaktayız. Eğer Buca özel okul fırsatlarından yararlanmak isterseniz, kayıt konusunda erken fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz.
 
Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde kayıt kriterleri farklıdır. Bu nedenle öğrencilerin okulumuza kayıt işlemleri için işbirliği içerisinde hareket ediyoruz. Rehber öğretmenlerimiz, veli ve öğrenciler ile iletişime geçerek bu konuda neler yapılabileceğini incelerler. Bu sayede öğrencilerin okulumuza hazırbulunuşluluk düzeyi tespit edilmekte ve gerekli aksiyonlar alınmaktadır.
 
Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına İzmir Şehir Koleji olarak burs desteği sunmaktayız. Her yıl, belirli kademelerdeki öğrenciler için bursluluk sınavları açmaktayız. Bu sınavlarda ilgili kriterleri karşılayan öğrenciler, burslu bir şekilde okulumuzda öğrenim görebilirler. Bu sayede ekonomik zorluk yaşayan öğrencilerimiz, okulumuzun burs imkanları sayesinde kendilerini yalnız hissetmemektedir. 
 
Eğer öğrencilerinizin;
 
• Modern binalarda yüksek teknolojiye sahip donanımlarla eğitim almasını,
• Gelişmiş rehberlik hizmetlerimiz sayesinde potansiyellerini gerçekleştirebilmesini,
• Akranlarıyla geniş kampüs alanında sosyal faaliyetlerde bulunmasını,
• İçinde yaşadığı topluma faydalı olabilecek etkinliklerde yer almasını,
• Burs imkanları sayesinde uygun bir şekilde okulumuz imkanlarından faydalanmasını ve
• Kendilerini, değişen çağın gereksinimlerine uygun bir şekilde ifade edebilmelerini istiyorsanız, bizi tercih edebilirsiniz.
 
Buca özel okul alternatifleri arasında yükselen bir yıldız gibi dikkat çeken okulumuz, ziyaret için herkese kapılarını açmaktadır. Dilediğiniz zaman okulumuzu ve okulumuz olanaklarını yerinde gözlemleyebilirsiniz.

izmir şehir koleji değerler okulu buca özel okul buca ortaokul izmir özel okul izmir değerler okulu izmir buca anaokulu buca ilkokulu buca kolej buca kolejleri özel okul imkanları

Buca İlköğretim