Buca Koleji

Buca Koleji

BUCA İZMİR ŞEHİR KOLEJİ

İzmir’in en büyük ilçelerinden Buca, kolej olanağı ile evladınızı gözünüz arkada kalmadan alanında yetkin eğitimcilere emanet edebileceğiniz bir alternatif sunmakta. Buca kolej denince akla ilk gelen isimler arasında ilk sıralarda yer alan İzmir Şehir Koleji; 2015’ten beri kıymetli yavrularınızın eğitim ve öğretimi için sizlerle iş birliği içerisinde, titizlikle, profesyonel bir anlayış ile hareket etmektedir. Okul öncesi kademeden başlayıp 8. sınıfın sonuna kadar eğitim ve öğretim hizmeti sunan İzmir Şehir Koleji, karma eğitim vermektedir.
Buca Kolej Seçimi
Buca kolej seçiminiz sırasında merkezi konumu ile sizlere ulaşım avantajı da sağlayan İzmir Şehir Koleji’ nin adresi nedir? sorunuza verilecek cevap Adatepe Mahallesi, Erdem Caddesi, No. 76 olacaktır. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinde nitelikli bir eğitim vermeyi hedefleyen İzmir Şehir Koleji; prestijli ismi, yenilikçi ve değerlerine bağlı eğitim anlayışı, öğrenci odaklı ve alanında yetkin profesyonel eğitim kadrosu, ulaşım kolaylığı sağlaması, atölyeleri, revir ve yemekhane olanakları, bursluluk avantajları ile Buca kolej seçenekleri içinde göze çarpmaktadır.
İzmir Şehir Koleji; öğrencilerin bilim ve sanat ile iç içe, eğitimin öneminin farkında olan, araştırmayı ve öğrenmeyi seven, yaratıcı, yenilikçi ve analitik düşünebilen bireyler olmasını amaçlar. Bunun yanı sıra Buca kolej olanağı sunan okul; öğrencilerinin yurtsever, mutlu, başarılı, kendine güvenen, ahlâklı, duyarlı, empati becerisi gelişmiş, çözüm odaklı, girişken, sorumluluk sahibi, donanımlı, üretken, dinamik olmalarının önemini gözetecek bir program oluşturmaktadır. Bilime verdiği kıymet kadar manevi değerlere de kıymet veren Buca’da bir  kolej arayışınız mevcutsa İzmir Şehir Koleji, kıymetli öğrencinize kapılarını açıyor.
Buca Kolej Olanakları
Buca kolejleri içinde atölyeleri ile dikkatleri çeken İzmir Şehir Koleji hangi atölye olanaklarını sağlar? sorunuza alacağınız yanıt bilgisayar ve robotik atölyeleri, zekâ oyunları, resim, müzik ve satranç atölyeleri olacaktır. Sizler de öğrencinizin ilgi ve istekleri doğrultusunda atölye alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. 
Buca kolej arayışınızda sağlık konusunda endişeleriniz var ise İzmir Şehir Koleji donanımlı reviri ile avantaj sağlayacaktır. Öğrencilerin fiziksel sağlıkları ile ilgili her türlü soruna hızlı bir şekilde müdahale edebilmek, gerekli bakımı yapabilmek ve gerekli önlemleri alabilmek amacı ile okulda bir revir bulunur. Revirin sağladığı çeşitli olanaklar arasında ilkyardım, diyabet, epilepsi, astım ya da alerji gibi kronik bir hastalığı bulunan öğrencilerin ilaç takibi, ateş ve tansiyon ölçümü, pansuman ve sıcak-soğuk uygulaması, göz taraması, öğrencilere hijyen konusunda düzenli olarak eğitim verme, öğrencilerin kişisel bakımlarını düzenlemenin yanı sıra boy ve kilolarını da düzenli olarak takip etmek gibi uygulamalar bulunmaktadır.
Sağlıklı yemek listesine sahip bir Buca koleji mi arıyorsunuz? Alanında uzman aşçı ve mutfak personellerince hazırlanan, gelişim çağındaki öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve düzenli beslenmesine olanak tanıyan yemek listelerini İzmir Şehir Koleji yemekhanesinde bulabilirsiniz. Aylık olarak okul internet sitesinden takip edebileceğiniz yemek listesi günlük olarak hazırlanan üç  çeşit yemek ve açık büfe salatadan oluşur. Programları gereği anaokulu öğrencilerinin 3 öğün beslenmesine olanak sağlanması açısından sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı çıkarılır. İlkokul öğrencilerine sabah kahvaltısı ve öğle yemeği sunulurken ortaokul öğrencilerine öğle yemeği hizmeti verilmektedir. Ayrıca sağlıklı yiyecek alternatiflerini bulabileceğiniz kantin de 9.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 
Buca Kolej Kayıt
Kıymetli öğrenciniz için bir Buca’da bir koleje kayıt yaptırmak istiyorsanız İzmir Şehir Koleji sizin için doğru adres. İzmir Şehir Koleji’inde anaokulundan başlayarak ilkokula ve sonrasında ortaokula kadar uzanan kesintisiz, yenilikçi ve nitelikli bir eğitim planı oluşturabilirsiniz. Peki, İzmir Şehir Koleji’ne kayıt nasıl olur? Okul öncesi kayıtları için okul PDR uzmanı ve öğrencinin görüşmesi sağlanır. Öğrencinize akademik ve psikososyal hazırbulunuşluk düzeyi tespiti amacı ile okul öncesi gözlem formu uygulanarak okula kabulü gerçekleştirilir. İlkokul kaydı için ise okulların açıldığı eylül ayı itibari ile 66 aylık olan öğrenciler direkt, 60-66 aylık arası olan öğrenciler ise veli dilekçesi ile okula kaydı gerçekleştirilir. Belirli bir kontenjanı bulunan ortaokul kayıtları için ise veli, müdür yardımcısı ve rehber öğretmenin bir kayıt görüşmesi gerçekleştirmesi gerekmektedir.
Buca Kolejlerinde Bursluluk Avantajları
Buca kolejleri bursluluk sınavları hakkında aklınızda sorular var ise İzmir Şehir Koleji sunduğu bursluluk olanakları ile size avantaj sağlar. Peki, İzmir Şehir Koleji bursluluk sınavına kaçıncı sınıflar girebilir? 4., 5., 6. ve 7. Sınıf öğrencilerinin tamamı bursluluk sınavına girebilmektedir. Tüm sınıflar düzeyinde 4 seçenekli olan sınav sorularında 3 yanlış cevap, 1 doğru cevabı götürecek şekilde her dersin net puanı hesaplanmaktadır.
Bursluluk sınavı sonrasında neler yapmak gerekir? sorusunun yanıtına göz atabilirsiniz. Başarı elde eden öğrenciler ve yasal velilerinin kayıt işlemlerine başlanmadan önce kayıt ofisinde Buca kolejleri içinde göz dolduran İzmir Şehir Koleji rehberlik servisi uzmanı ile tanışma görüşmesine katılmaları gerekmektedir. Velinin görüşme sırasındaki cevapları ve görüşmeden elde edilen bulguların olumlu görülmesi üzerine öğrencinin aldığı burs ve derslere kayıt süreci hakkında bilgilendirme aşamasına geçilmektedir. Başarı bursu kazanıp programa kaydolan öğrenci velilerinin, çocuklarının programa katılımının gecikmemesi için kayıt işlemlerini belirlenen süre içerisinde tamamlamaları gerekmektedir.
Buca kolej arayışınızda İzmir Şehir Koleji her zaman öğrenciniz ve siz velilerin yanında

izmir şehir koleji buca kolejlerinde bursluluk avantajları buca özel okul buca ortaokul izmir özel okul buca kolej kayıt buca kolej seçimi buca ilkokulu buca kolej buca kolejleri

Buca İlköğretim